Úgy látom, hogy az előző poszt nem nagyon mozgatta meg az olvasókat, sem pro, sem kontra. Talán még nagyon ködös február volt... Közben azonban gyönyörűen kisütött a nap, lassan már érdemes a vitorlázásra gondolni, úgyhogy örömmel látnék néhány visszajelzést, akár közvetlenül nekem, akár kommentként az oldalon.
Ha továbbfűzzük a múltkor megkezdett gondolatot, akkor az expanzív stratégiával szemben megvalósíthatunk egy konzervatív változatot is.
2. A konzervatív stratégia lényege, hogy
- tartjuk magunkat a korábbi években megszokott menetrendhez, vagyis két saját kezelésben lévő verseny és egy egyéb vízi esemény ("családi hétvége");
- ezek mellett az osztály a One Design flotta versenyein indul, amelyek közül évente kiválasztjuk a négy súlyponti versenyünket;
- az igényektől függően és a szponzori lehetőségek fényében rendezünk még további "saját" versenyeket.
Így persze nem marad túl sok lehetőségünk, hogy beépítsük az utánpótlást. A flotta megmarad a mai szinten (kb. 20 hajó), de lényeges bővülés nem várható. Ez a stratégia a jelenlegi top-hajóknak kedvez, hiszen ők eddig is jártak külföldre versenyezni, be tudtak vonni kívülről tehetséges kormányosokat és legénységet. Hosszabb távon persze már számukra sem ilyen fényes a helyzet, hiszen elképzelhető, hogy ellenfelek híján megunják majd a balatoni versenyzést. A klasszikus hajók esetében nehéz megjósolni a fejlődés irányát, de ez a stratégia nem mozdítja elő a jelenleg nem versenyző hajók bevonását a flotta életébe.
A fentiekből nyilván kiderül, hogy én az "expanzív" stratégia híve vagyok. Szerintem az aktivitás megteremti majd saját forrásait is, sokan kedvet kapnak majd, hogy szervezzenek, részt vegyenek, segítsenek.
De a döntés a flotta kezében van, a taggyűlés szabta úton fogunk továbbhaladni.